top of page

Zane Puriņa

Zane Puriņa(1)_edited.jpg

 

 

Joga ir mans prieka un enerģijas avots. Iespēja ikdienā mācīties būt disciplinētai, klātesošai, atslābinātai un nevērtējošai. Sajust ieelpas un izelpas jaudu, katras kustības daudzpusējo iedarbību un neaptveramo vieglumu, kas piepilda ķermeni un prātu. Neviena cita fiziskā disciplīna nav ļāvusi izgaršot to brīvību, kad nav mērķa, pagātnes un nākotnes. Ir tikai ceļš, kas ļauj kļūt spēcīgākai, pieņemošākai un mīlošākai, tuvoties savam centram un sajust vienotību ar Visumu.

Ar jogu iepazinos 2005.gadā, kad pēc aiziešanas no kustību teātra, sporta klubā kārtējo reizi pēc garas darba dienas minos uz velo trenažiera un jutos nožēlojami – nosvīdusi, aizelsusies, sarkana kā biete un pārgurusi. Tur arī notika manā pirmā saskare ar jogu, ko toreiz vadīja Adžits Singhs (Aleksandrs Sekste), ievedot mani pilnīgi jaunā pasaulē, kur nav vardarbības pret sevi un katra kustība ir jēgpilna. Pēc jogas nejutos izpumpējusies, bet enerģijas un dzīvesprieka pilna. Nodarbībās visu laiku tika atgādināts, lai laižam caur sevi gaismu, ko sākumā uztvēru kā metaforu, bet laikam ejot pamazām sāku izjust arvien spēcīgāk kā reālu praksi. Kad sāku apmeklēt Inetas Ķirses nodarbības, uzzināju daudz vairāk par jogas biomehānikas un kustību pareizas izpildes aspektiem, kas praksi padara apzinātāku un netraumatiskāku. Iepazīstoties ar Svetlanu Černous, ieraudzīju, cik liela nozīme ir dažādu elpas tehniku regulārai izmantošanai un dinamiskām kustību pārejām, ļaujot pilnvērtīgāk izkustināt ķermeni un iekšējos orgānus. Jogu sāku pasniegt 2018.gada septembrī. 2019.gada vasarā apmeklēju Krievijas jogas skolas “Joga 108” skolotāju apmācības programmu (300 stundas), kur pie pieredzējušiem pedagogiem (Mihails Baranovs, Iļja Žuravļovs un Artjoms Frolovs) padziļināti un strukturēti apguvu hatha jogas pasniegšanas prasmes, anatomijas, jogas filozofijas, vēstures un ajurvēdas pamatus.

Esmu pateicīga katram skolotājam, kuru zināšanas un pieredzi uzsūcot, veidoju savu jogas ceļu. Praktizēju un pasniedzu dinamisku hatha jogu, īpašu uzmanību pievēršot ķermeņa iesildīšanai, pareizai pozu izpildei un dažādām elpošanas tehnikām.

 

 

Antonijas iela 20B, Rīga

Tālr.: +371 28361789

e-pasts: vinyasa@vinyasa.lv

Seko mums

  • Facebook - White Circle

​© 2015 Jogas Studija Vinyasa

SIA Kul Web

bottom of page